لکسوس GS

  • 1
  • 3
  • 5
  • 2
  • 4
  • 6

لکسوس GS سک سدان سایز متوسط لوکس است که در سال 1991 معرفی شد و تا امروز در نسل چهارم بر روی خط تولید قرار دارد. لکسوس GS در نسل‌های سوم و چهارم توسط ایرتویا در بازار ایران عرضه شد. نسل سوم GS را باید یک خودرو لوکس و درعین‌حال بسیار قدرتمند دانست چراکه از یک موتور 4.6 لیتری 8 سیلندر با 357 اسب بخار قدرت بهره می‌برد.

البته لکسوس در نسل چهارم این موتور را از بین گزینه‌های در دسترس حذف کرد و تنها موتورهای 4 و 6 سیلندر را برای GS در اختیار خریداران گذاشت. با توجه به ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی، ایرتویا مدلی را وارد کرد که قدرت خود را از یک موتور 2.5 لیتری 6 سیلندر تأمین می‌کند. این موتور در سری IS هم مورداستفاده قرارگرفته و قدرتی معادل 207 اسب بخار و گشتاوری برابر با 254 نیوتن متر تولید می‌کند. برای انتقال این قدرت به چرخ‌های عقب، یک جعبه‌دنده 6 سرعتِ خودکار در نظر گرفته‌شده و GS را قادر می‌سازد در مدت کمتر از 9 ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به‌سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

لکسوس GS در نسل چهارم تغییرات زیادی را در مقایسه با نسل قبلی تجربه کرد و ظاهر خودرو به‌کلی تغییر کرد و شباهت بیشتری به زبان طراحی جدید لکسوس پیدا کرد. چراغ‌های جلو و عقب کاملاً تغییر کرده‌اند و GS چهره هجومی و خشنی پیداکرده و اسپرت تر به نظر می‌رسد. در نمای جلو چراغ‌های تیزگوشِ کشیده به همراه جلوپنجره خاص لکسوس و در نمای عقب، چراغ‌های جذاب به همراه دو خروجی بزرگ اگزوز، از ویژگی‌های مهم طراحی بدنه لکسوس GS هستند.

اما شاهکار دست مهندسین طراح هنرمند لکسوس در داخل اتاقک هم دیده می‌شود. در مرکز داشبورد یک فرورفتگی بزرگ دیده می‌شود که یک نمایشگر در داخل آن جای گرفته است. یک ساعت آنالوگ در بین ورودی‌های هوای مرکزی دیده می‌شود و تریم چرم و چوب، حس لوکس بودن را به شما القا می‌کند.

لکسوس GS لیست کاملی از تجهیزات رفاهی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به 10 عدد کیسه هوا، سیستم صوتی حرفه‌ای با 12 بلندگو به‌صورت استاندارد و یا 17 بلندگو به‌صورت سفارشی، نمایشگر هدآپ، آینه وسط الکتروکرومیک، مانیتورهای عقب، تهویه مطبوع دوگانه باقابلیت تنظیم برای سرنشینان جلو به‌صورت مجهز، سیستم هشدار خواب‌آلودگی راننده، هشدار برخورد از جلو، سیستم کمکی پارک، کروز کنترل، چراغ‌های جلو زنون، چراغ دیلایت، چراغ پارک و بسیاری موارد دیگر اشاره‌کنیم.