کیا اپیروس

  • 1
  • 3
  • 5
  • 2
  • 4
  • 6

کیا اپیروس (Opirus) خودرویی است که از سال 2002 تا 2010 توسط خودروساز کره‌ای،  کیاموتورز تولیدشده است. اپیروس یک خودروی سدان لوکس و فول سایز است که در ایالات‌متحده بانام امانتی شناخته می‌شود. زمانی که این خودرو توسط اطلس خودرو وارد کشورمان شد، خودروهای چشمگیری مانند هیوندای آزرا، هیوندای سوناتا، سیتروئن c5 و سانگ یانگ چیرمن از رقبای این خودرو به شمار می‌آمدند ولی این خودرو توانست مانند رقبای خود در بازار پرفروش باشد.

خودروی اپیروس دارای دیفرانسیل جلو هست و موتور آن ۳۸۰۰ سی‌سی V6 باقدرت ۲۶۴ اسب بخار و گیربکس استاندارد آن، اتوماتیک پنج دنده هست.

مطمئناً این خودروی زیبا با امکانات زیاد و قیمت مناسب و قدرت موتور خوب و با داشتن 5 ستاره ایمنی  شمارا وسوسه می‌کند تا به‌جای خرید سدان های جدید با مبالغ بیشتر، آن را انتخاب کنید. آپشن های اپیروس شامل: مجموعه کامل ایربگ راننده و سرنشینان، تودوزی چرم، صندلی‌های برقی، کروز کنترل ، سیستم تهویه اتوماتیک باقابلیت تنظیم جداگانه برای هر سرنشین،گرمکن صندلی های جلو ، سانروف ، سیستم صوتی به همراه چنجر، نشانگر فشار باد لاستیک‌ها، تنظیم برقی فرمان و پدال‌ها، پشت‌سریهای قابل عکس‌العمل در برابر ضربه، خروجی برق 12 ولت و تنها بخشی از امکانات اپیروس است.

در آزمون تصادف از روبرو و کنار خودروی اپیروس که توسط IIHS انجام شد، این خودرو بالاترین نمره یعنی “خوب” را کسب کرد. امکانات استاندارد ایمنی این خودرو شامل ترمز ضد قفل، پشت‌سری محافظ سر، کیسه هوای کناری برای صندلی‌های جلو و کیسه هوای پرده‌ای در تمام طول خودرو هست. همچنین این خودرو دارای سیستم کنترل پایداری الکترونیکی و سیستم کنترل کششبه همراه ترمز کمکی هست.