• 1
  • 3
  • 5
  • 2
  • 4
  • 6

کیا کوریس یا همان کیا K900 یکی از مدل‌های کمپانی بزرگ کیا است. خودرویی شیک و با مشخصات فنی بالا از گزینه‌های خرید افراد با درامد بالا هست.

کیا K900 دارای ویژگی‌های لوکس و شکوه و عظمت است که   واقعاً این لقب‌ها برازنده آن هستند. درحالی‌که یک موتور ۵٫۰ لیتری V8 با توان ۴۲۰ اسب بخار در زیر کاپوت خود دارد. البته کیا کوریس در مدل ۲۰۱۶ خودرو از موتورهای  V6 پرمیوم، V6 لوکس و V8 لوکس پشتیبانی می‌کند. به یک گزینه محدود نیست. ناگفته نمایند که تمامی مدل‌های این خودرو از گیربکس ۸ سرعتِ اتوماتیک بهره برند.

وقتی به داخل کابین کیا کوریس ۲۰۱۶ وارد می‌شویم متوجه مانیتور بزرگ ۹٫۲ اینچی می‌شویم که از سیستم صوتی پریم یوم پشتیبانی خواهد کرد. اگر بخواهیم به‌صورت مختصر به امکانات و آپشن های  کیا کوریس ۲۰۱۶ اشاره‌کنیم باید به وجود سامانه‌هایی نظیر سیستم  ناوبری، صندلی‌های چرمی و سانروف پانورامیک و  هم‌چنین سیستم Smart Power Trunk جدید بهره‌ی برد که در هنگام لمس سویچ در نزدیکی در صندوق‌عقب به‌طور خودکار آن را در حدود ۳ ثانیه باز می‌کند. از دیگر ویژگی‌های جدید این خودرو می‌توان به Smart Shift and Drive و ترمز اضطراری خودکار به همراه دوربین جلو و کروز کنترل هوشمند پیشرفته به‌منظور تنظیم خودکار سرعت خودرو و فاصله مناسب با خودروی جلویی اشاره کرد. این سیستم هم‌چنین توانایی توقف کامل خودرو را دارد.

در بحث تغییرات ظاهری این خودرو باید گفت که  کیا کوریس ۲۰۱۶ زیاد به تغییر ظاهری روی نیاورده گرچه مقداری تغیر داشته است اما ناچیز ولی موارد جدیدی که در طراحی این خودرو بیشتر به چشم می‌خورد را می‌توان  رینگ‌های ۱۸ اینچی جدید و رینگ‌های کرومی ۱۹ اینچی برای مدل V8 و همچنین جلوپنجره و طراحی قسمت پشت به‌روز شده است که شامل خط کرومی جدید، لوله اگزوز، طراحی چراغ عقب و سپر عقب می‌شود.

وجود رینگ ۱۹ اینچی جدید  آلیاژی کروم در کیا کوریس که از طراحی جدید و همچنین اثر بر قدرت دینامیک خودرو می‌شود

چراغ‌های جلو تطبیقی در  کیا کوریس   بر اساس پارامترهایی همچون سرعت خودرو، روشنایی راه، زاویه فرمان نیز تنظیم می‌شود تا به‌طور قابل‌توجهی افزایش دید راننده در جاده را افزایش دهند. علاوه بر این چراغ‌های جلو تطبیقی ضمن هماهنگی کامل با دوربین‌های ویدیویی، با چراغ‌های عقب وسایل نقلیه جلو هماهنگ شده و محدوده نوری ایجادشده را بهینه‌سازی می‌کنند و به‌طور هم‌زمان نیز از محدود کردن دید سایر رانندگان نیز جلوگیری می‌کنند. در ضمن ارسال اطلاعات ناوبری ماهواره یا به سیستم هوشمند خودرو، سیستم روشنایی خودروبر اساس نوع جاده تنظیم‌شده و حتی ضمن پیش‌بینی پیچ‌های جاده و به سمت راست و یا چپ چرخیدن نور خودرو به‌صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود.

سقف پاناروما در کیا کوریس در این سقف کاملاً شیشه‌ای و با دو سانروف و با قطر شیشهٔ ۵ سانتی‌متری است و یک سانروف برای سرنشینان عقب و یکی دیگر برای سرنشینان جلو مهیا می‌شود. پلی کربنات در این شیشه تضمین می‌کند که ۶۰% انرژی خورشید به داخل خودرو هدای