کیا سوول

  • 1
  • 3
  • 5
  • 2
  • 4
  • 6

کیا سول 2017 این کراس اوور نسبتاً کوچک کیا علی‌رغم ظاهر نه‌چندان جذاب و هیجان‌انگیز، از قدرت و شتاب قابل قبولی برخوردار است به‌خصوص نسخه توربو این خودرو که با موتور 1.6 لیتری خود قادر به تولید 201 اسب بخار قدرت و گشتاوری در حدود 195 پوند بر فوت است. این قدرت درواقع 71 برابر بیشتر از کیا سول استاندارد است.

قیمت پیشنهادشده برای کیا سول توربو شارژ 2017 در حدود 23.695 هزار دلار امریکا است. هرچند که بیشتر دغدغه کیا تقویت موتور این خودرو بوده است اما کیا باکمی تغییرات در ظاهر کیا سول تلاش کرده تا این خودرو راکمی به‌روزرسانی کند.

درواقع این افزایش قیمت خودرو کیا سول به دلیل همکاری با شرکت هیوندای است که با تولید موتور 4 سیلندر خطی توربو شارژ قدرت 201 اسب بخاری را از طریق گیربکس 7 سرعتِٔ دو کلاچِ جدید به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند.

کیا سول 2017 که بیشتر بانام کیا سول Exclaim 2017 شناخته می‌شود همچنین با ایجاد تغییراتی در داخل و خارج خودرو روبه‌رو است که می‌توان به تریم داخلی جذاب‌تر بارنگ قرمز، رینگ‌های 18 اینچی، جلو پنچرِ و اگزوز کرومی نام برد.

درواقع می‌توان گفت مدل جدید کیا سول (نام کیا سول Exclaim 2017) ظاهری به‌مراتب اسپورت تر از مدل قبلی خود دارد و ارتفاع صندلی‌ها طوری تنظیم‌شده است که راننده دید بهتری نسبت اطراف دارد و این حس شاسی‌بلند بودن بیشتر با راننده القا می‌شود.

همچنین در بخش عقب این خودرو چیزی که بیشتر موردتوجه خودرو دوستان و علاقه‌مندان به این خودرو قرار می‌گیرد طراحی چراغ‌های عقب این خودرو است و البته تغییرات اندکی در سپرها کمی ظاهر کسل‌کننده این خودرو را کم‌تر می‌کند.

همان‌طور که گفته شد کیا باکمی تغییرات در داخل خودرو توانسته است فضای داخلی کیا سول Exclaim 2017 جذاب‌تر کند. فرمان چرمی D  شکل، کلید استارت هوشمند دکمه‌ای و سیستم UVO این خودرو که قابل سینک با اندروید و IOS  است.

سانروف پانورامیک، دوخت چرم صندلی‌ها و استفاده از مواد باکیفیت باعث شده تا داخل کابین این خودرو بسیار راحت و شیک باشد و حس خوبی به راننده و سرنشینان القا کند.

کیا سول Exclaim 2017 مجهز به پکیج 3000 دلاری کیا است این پکیج شامل سیستم ناوبری، غربیلک فرمان گرم شونده، مه شکن‌های LED و سیستم پایش نقاط کور است.

از دیگر ویژگی‌های کیا سول می‌توان به نشان‌دهنده‌های اسپورت، کنترل‌های موجود روی فرمان، بلندگوهای گرد روی داشبورد و کنترل‌هایی اشاره کرد که عمده تمرکز آن‌ها روی راننده است.

گیربکس اتوماتیک کیا سول Exclaim 2017 از نوع 7 سرعتِ دو  کلاچِ است. استفاده از این گیربکس باعث نرم‌تر شدن تعویض دنده‌ها و شتاب گیری بهتر در این خودرو شده است.

سیستم تعلیق این خودرو باعث شده تا کیا سول Exclaim 2017 در سرپیچ‌ها پایدار باشد و همچنین کابین راحت این خودرو موجب شده تا راننده و سرنشینان احساس راحت‌تری در جاده و مسافت‌های کوتاه داشته باشد.

کیا با ایجاد این تغییرات در مدل Exclaim 2017 خود توانسته است رقیب سرسختی برای رقبای خود مانند مزدا CX-3، نیسان جوک باشد. از دیگر رقبای این کراس اوور جمع جور کیا همچنین می‌توان فیات  500X و هوندا HV-R نام برد.